Elli yılı aşkın bir süredir Türk Sanayisi içerisinde yer alan DETEKS Kimya; her zaman en uygun yatırım, donanım ve insan gücüyle ürettiği kimyasal ürünlerin, yurt içi ve yurt dışı müşterilerine, zamanında ve teknik bültenlerinde belirtilmiş kalite standartlarında ulaştırılmasını misyon edinmiştir. Üretimin temel hedefi müşteri memnuniyeti ve güveninin sağlanmasıdır. Bu hedef doğrultusunda hammadde ve ambalajların girişinden, ürünün se vkiyat ambarından müşteriye sevki için yüklenişine kadar olan süreç ISO 9001 – 2000 Kalite Sistemi kapsamında yönetilmektedir.

    2009 yılının başından itibaren İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi‘nde yer alan

yaklaşık 9.600 m²  üzerine kurulu 4500 m² kapalı alandaki yeni tesisinde faaliyetine devam eden üretim bölümü; tamamı otomasyona dayalı üniversal üretim üniteleri ile deri, tekstil, kağıt, su, yapı ve (teknik) diğer endüstri sektörlerinin kullandığı kimyasallarının üretimlerini, yeni üretim teknolojilerini de kullanarak, daha üstün bir kalite ile gerçekleştirmektedir. Kurulu kapasitesi 50.000 Mt/yıl‘ı aşan üretim tesisimizde, yardımcı tesislerin de üretim otomasyonuna entegrasyonu yapılarak kullanılan enerjinin ve emisyonun minimum seviyelerde kalması sağlanmıştır.

    Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği kurucu üyesi olan DETEKS Kimya, Üçlü Sorumluluk temel ilkelerinin uygulanmasını prensip kabul etmiştir. Buna göre yeni üretim tesisimizde de iş güvenliği ve işçi sağlığı ile beraber çevreye ve doğaya da saygılı bir üretim alt yapısı mevcuttur. Çevreye ve insana dost kimyasalların kullanımı için modern bir alt yapıya sahip Ar-Ge departmanını kuruluşundan bu yana bünyesinde barındıran DETEKS Kimya, müşterinin ihtiyacına yönelik ürünün geliştirilmesinde ve gerekli olan teknik servis hizmetin verilmesinde de her zaman müşterisinin yanındadır.

    Güçlü alt yapı ve teknolojik donanımıyla yerli ve yabancı firmaların fason üretimlerini de yapan DETEKS Kimya, bu konuda küresel bir yer edinmeyi hedeflemiştir.