YAPI
KİMYASALLARI

Süper Akışkanlaştırıcılar

DETİNOL NAS-L, DETİNOL NAS-P, DETİNOL MES-L, DETİNOL MES-P, DETİNOL MES-SL


Betonda aynı kıvamın veya işlenebilirliğin daha az su ile elde edilmesini sağlarlar. Taze betonda kullanılan su miktarı azaldıkça betonun dayanımı artar. Azalttığı su miktarı ile orantılı olarak süper akışkanlaştırıcılar olarak ayrılırlar.


Normal Akışkanlaştırıcılar

WAFEX CA 522, DETAFEX CA 522


Betonda aynı kıvamın veya işlenebilirliğin daha az su ile elde edilmesini sağlarlar. Taze betonda kullanılan su miktarı azaldıkça betonun dayanımı artar. Azalttığı su miktarı ile orantılı olarak normal akışkanlaştırıcılar olarak ayrılırlar.


Kür Malzemesi


Betondaki hızlı su kaybını önleyen kullanıma hazır ve uygulaması kolay katkılardır


Hava Sürükleyici

DETİNOL HS-P


Beton içinde çok küçük boyutlu ve eşit dağılan hava kabarcıkları oluşturarak betonun geçirimsizliğini ve dona karşı direncini ve işlenebilirliğini artıran yardımcı kimyasallardır.


Kalıp Yağı

DETİNOL KYM, DETİNOL KYS

Beton ile kalıp arasında oluşacak yapışmaları engelleyerek, kalıbın betondan daha kolay ayrılmasını ve düzgün yüzeyli beton elde edilmesini sağlayan, su ile seyreltilerek kullanılabilen kimyasallardır.


Priz Hızlandırıcı

DETİNOL SA-30


Bu katkılar betonun katılaşma süresini kısaltırlar. Bazı uygulamalarda, erken kalıp almada ve soğuk hava dökümlerinde don olayı başlamadan betonun katılaşmış olmasını sağlamak için kullanılırlar.


Köpük Kesici

DETAFOAM 8006


Beton, boya ve çimento üretim proseslerinde köpük kesmek için kullanılır.


Mikrobisit

BUSAN 1058


Beton, boya ve çimento üretim proseslerinde bakteri ve mantar önleyici olarak kullanılır.