KURUMSAL YÖNETİM SİSTEMLERİ

1995 yılından beri ISO sertifikalarına sahip olan Deteks, 2020 yılında CTR Uluslararası Belgelendirme ve Ltd. Şti. tarafından yapılan ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve 45001:2018 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi denetimlerinden başarıyla geçerek revizyonlara göre yeni sertifikalarını almaya hak kazandı.

Kurumumuz denetim süresince, süreç yönetimi ve performansı, iyileştirici faaliyetlerin ve uygunsuzlukların yönetimi, risk ve fırsat değerlendirmeleri, müşteri/çalışan memnuniyeti, iş sağlığı ve güvenliği, çevresel risk analizleri, çevre kirliliğinin önlenmesi ve çevrenin korunması için uygulanan yöntemler, çalışanlarda yönetim sistemleri farkındalığı gibi birçok alanda entegre şekilde incelendi.

Ayrıca 2021 yılında pazarda müşteriler tarafından bazı ürünlere yönelik talep edilen KOSHER, HELAL ve GOTS belgeleri süreçleri tamamlandı. Tam 5 farklı ürün için, özellikle söz sahibi olunmak istenen şeker fabrikalarının talep ettiği Kosher ve Helal sertifikaları alındı. İhracatçı tekstil firmaları tarafından talep edilen GOTS Belgesi ise 9 farklı ürün için sağlandı.

Yine tekstil sektöründe ihracat yapan müşterilerimizin tedarikçilerinden talep ettiği ZDHC Level 3 belgesi için de 2021 yılında 30 farklı ürün kapsamında başvuru yapıldı. Firma denetimi ise belge denetçisi TÜV Rheinland tarafından fabrikada yapılan saha gezisinin ardından tamamlanmdı.  Denetimler sonucu Deteks 2022 yılında ZDHC Level 3 belgesini almaya hak kazandı.