ÜRETİM HATTIMIZ

Küresel teknoloji standartlarını kullanan Deteks, emülsifiye edici maddeleri; deri, tekstil, kâğıt, petrokimya, otomotiv, ilaç, kozmetik  endüstrileri gibi pek çok alanda kullanılan üstün kaliteli mamul ve yarı-mamulleri, müşterilerine özel olarak üretiyor.

Deteks, İstanbul Deri Organize Sanayi Bölgesi, Tuzla’da 9 bin 600 m² fabrika alanı dâhilindeki 5000 m² açık ve 1000 m² kapalı depolama alanı olarak kurulmuş tesisimiz uzman kadrosuyla hem yurt içi hem de yurt dışı kimya sanayiine üretim yapıyor.

Yeni teknolojilerle donatılmış üretim tesisinin kurulu kapasitesi yıllık 50 bin tonu aşıyor.

Üretim faaliyetleri, tâbi olunan tüm standart ve yönetmeliklere uygun olarak gerçekleştiriliyor. Üretim tesisinde, Deteks’in kendi markalarına ait ürünlerin yanında, birçok ulusal ve uluslararası firmalara ait özel markalı ürünlerin de üretimi yapılıyor.

Deteks olarak gelişen teknolojiyi takip ederek dünya standartlarına uygun, yüksek kaliteli ürünler üretmeyi hedefliyoruz.

KALİTE KONTROL ve AR-GE

Deteks, müşterilerine en iyi hizmeti verebilmek, ürünün yaşam sürecinde gerekli kalite ve performansı gösterebilmesi, ayrıca fiyat/performans oranının makul olabilmesi adına gelişmiş bir kalite kontrol laboratuvarına ev sahipliği yapıyor.

Bu laboratuvar sayesinde hammadde ve yarı-mamul girişinden ürünün ambalajlanmasına kadar olan sürecin her aşamasında kalite seviyesi kontrol altında tutulabiliyor.

Mevcut analizlerin yanında yeni analiz yöntemleri oluşturma çalışmalarımızla sektör gereksinimlerine sürekli olarak çözüm üretiyoruz.

Deteks’te geleceğin ürün ve hammaddelerinin araştırıldığı Ar-Ge ve inovasyon sisteminin felsefesi, firmada çalışan herkesin aynı zamanda bir Ar-Ge, Ür-Ge ve/veya inovasyon personeli olabileceğidir.

Yönetim tarafından maddi ve manevi olarak desteklenen bu sistem, firmada kendi günlük işlerini aksatmadan yerine getiren çalışanlar arasından belirli konular için seçilmiş takımların iş birliği sayesinde başarıya ulaşıyor.

Ürün yelpazemizi genişletmek ve müşteri istekleri doğrultusunda yeni ürünler elde etmek adına Ar-Ge laboratuvarımız bünyesinde öncelikli olarak küçük ölçekli denemeler gerçekleştiriyoruz.

Olumlu sonuçlanan laboratuvar denemesi sonucunda da pilot ölçekli denemeler yaparak üretilebilirlikten emin oluyor ve ardından ticarileşme yönünde gerekli adımları atıyoruz.

AR-GE laboratuvarımızda başta esterleşme reaksiyonları olmak üzere polimerleşme gibi nitelikli ürünler için de çalışmalarımız süreğen bir şekilde devam ediyor.

KİMYASAL PROSESLERİMİZ

Deteks, kimyasal proseslerini Kimyasal Reaksiyonlar, Sıvı Operasyonlar ve Toz Operasyonlar olarak 3 ana başlık altında gerçekleştiriyor.
Kimyasal Reaksiyonlar
YAĞ ASİDİ ESTERİFİKASYONLARI
AROMATİK SULFONASYONLARI
FORMALDEHİT BAZLI REÇİNE KONDENZASYONLARI
SENTETİK REÇİNE VE SİNTAN ÜRETİMLERİ
AMİN VE TÜREVLERİ ESTER SENTEZLERİ
POLİGLİKOL ESTER REAKSİYONLARI
OPTİK BEYAZLATICI SENTEZİ
ÜRE BAZLI REÇİNE KONDENZASYONLARI
KARBOKSİLİK ASİT POLİMERİZASYONLARI
VAKUM REAKSİYONLARI
EMÜLGATÖR PAKETLERİ ÜRETİMİ
Sıvı Operasyonlar
SIVILAŞTIRMA
DERİŞİKLEŞTİRME
ANYONİK VEYA NONİYONİK KARIŞIMLAR
SEYRELTME
MASTERBATCH SIVI KARIŞIMLAR
AMBALAJ DEĞİŞİMİ
Toz Operasyonlar
TOZ - TOZ KARIŞIMLAR
SIVI SPREYLİ TOZ KARIŞIMLAR
TOZ ÖĞÜTME
TOZLAŞTIRMA / TOZ POLİMER
NEMSİZLEŞTİRME
SAFLAŞTIRMA / ELEME
AMBALAJ DEĞİŞİMİ

LOJİSTİK ve DEPOLAMA

Deteks, İstanbul Tuzla Deri Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 9 bin 600 m² fabrika alanı dâhilindeki 5000 m² açık ve 1000 m² kapalı depolama bölümünde modern raf ve depolama sistemleri, alanında uzman kadrosu ve modern depolama araçlarıyla hammadde ve bitmiş ürünlerin depolanmasını sağlıyor ve müşterilerinin taleplerini zamanında ve eksiksiz bir şekilde, ulusal ve uluslararası taşımacılık kriterlerine uygun firmalar aracılığıyla sevk ediyor.